A&B Home 14" x 25" Bundle of 12 Gold Table Lamp with Agate Slice and White Drum Shade
A&B Home 14" x 25" Bundle of 12 Gold Table Lamp with Agate Slice and White Drum Shade
Couldn't load pickup availability
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.

Bring an artistic, modern accent to your home decor with this table lamp that features an acrylic square pedestal base, a white drum shade, and a thin golden body that also flaunts a slice of pure agate. Perfect for your bedside table, a desk in your study, or an end table anywhere in your house, this piece is sure to attract the eye of your guests.
Features
- The fabric drum shade allows the lamp to emit a soft, warming glow that will spread a relaxing ambiance through your home.
Specifications
| Brand | A&B Home |
| Model # | 83808 |
| Style | Contemporary |
| Finish | Gold/White |
| Material | 40% Acrylic,15% Agate,15% Fabric,10% PVC,10% Electric Fitting,5% Steel,5% Iron |
| Installation Type | Table Lamp |
| Item Width | 14" |
| Item Depth | 14" |
| Item Height | 25.2" |
| Item Weight | 4.6lbs |
Warranty
6-Months Limited Warranty
A&B Home offers a limited manufacturer warranty. The warranty period begins from the delivery date of merchandise to the end customer. The warranty period is 30 days with exception of the below product categories:
- OUTDOOR: 3 months
- FURNITURE: 6 months
- LIGHTING: 6 months
A&B warrants that merchandise will be in new condition and free of defects under intended and reasonable use, proper installation, and proper cleaning. Warranty applies only to the original purchaser.
Documents and Files
