A&B Home 14" x 26" Bundle of 20 Black Speckled Cone Table Lamp With Beige Drum Shade
A&B Home 14" x 26" Bundle of 20 Black Speckled Cone Table Lamp With Beige Drum Shade
Couldn't load pickup availability
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.

This speckled cone table lamp uses subtle touches on a pure glass base in black to create a distinctive modern tabletop look. Ideal for sofa sides and nightstands, this lamp is topped with a beige drum shade that emits a soft diffused light throughout the room. Effortlessly add this lamp to contemporary, modern, and mid-century modern decor.
Specifications
| Brand | A&B Home |
| Model # | 77406 |
| Style | Contemporary |
| Finish | Black/Beige |
| Material | 80% Stone,10% Iron,10% Fabric |
| Installation Type | Table Lamp |
| Item Width | 14" |
| Item Depth | 14" |
| Item Height | 26" |
| Item Weight | 8.1lbs |
Warranty
6-Months Limited Warranty
A&B Home offers a limited manufacturer warranty. The warranty period begins from the delivery date of merchandise to the end customer. The warranty period is 30 days with exception of the below product categories:
- OUTDOOR: 3 months
- FURNITURE: 6 months
- LIGHTING: 6 months
A&B warrants that merchandise will be in new condition and free of defects under intended and reasonable use, proper installation, and proper cleaning. Warranty applies only to the original purchaser.
Documents and Files
