A&B Home 15" x 30" Bundle of 10 Black Marble Base and Smoke Agate Slice Table Lamp With Drum Shade
A&B Home 15" x 30" Bundle of 10 Black Marble Base and Smoke Agate Slice Table Lamp With Drum Shade
Couldn't load pickup availability
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.

With a marble base, and slices of genuine agate making up the body, this table lamp exudes contemporary style with the influence of nature. Finished with a white drum shade and agate finial, the Smoke Agate Slice Marble Base Lamp is a versatile piece that makes a dynamic focal point. Make a statement by placing this stunning lamp in your bedroom, living room, foyer, or office.
Features
- Comes with a white linen drum shade.
Specifications
| Brand | A&B Home |
| Model # | 78621-DS |
| Style | Contemporary |
| Finish | Gray/White/Black |
| Material | 50% Agate,20% Marble,15% Linen Fabric,5% Steel,5% Brass,5% Electric Fitting |
| Installation Type | Table Lamp |
| Item Width | 15" |
| Item Depth | 15" |
| Item Height | 29.5" |
| Item Weight | 9.9lbs |
Warranty
6-Months Limited Warranty
A&B Home offers a limited manufacturer warranty. The warranty period begins from the delivery date of merchandise to the end customer. The warranty period is 30 days with exception of the below product categories:
- OUTDOOR: 3 months
- FURNITURE: 6 months
- LIGHTING: 6 months
A&B warrants that merchandise will be in new condition and free of defects under intended and reasonable use, proper installation, and proper cleaning. Warranty applies only to the original purchaser.
Documents and Files
