A&B Home 15" x 30" Bundle of 12 Black and White Table Lamp with Round Four Tiered Body
A&B Home 15" x 30" Bundle of 12 Black and White Table Lamp with Round Four Tiered Body
Couldn't load pickup availability
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.

Bring an artistic, modern accent to your home decor with this table lamp. Featuring a marble cube pedestal base, a white drum shade, and an aluminum candlestick silhouette coated in a black finish, this piece is sure to attract the eye of your guests. Measuring 29.5H x 15D x 15W, it is an ideal size for your bedside table, a desk in your study, or an end table anywhere in your house.
Features
- The fabric drum shade allows the lamp to emit a soft, warming glow that will spread a relaxing ambiance through your home.
Specifications
| Brand | A&B Home |
| Model # | 83874 |
| Style | Contemporary |
| Finish | White/Black |
| Material | 40% Marble,20% Aluminum,15% Fabric,10% PVC,10% Electric Fitting,5% Iron |
| Installation Type | Table Lamp |
| Item Width | 15" |
| Item Depth | 15" |
| Item Height | 29.5" |
| Item Weight | 11.2lbs |
Warranty
6-Months Limited Warranty
A&B Home offers a limited manufacturer warranty. The warranty period begins from the delivery date of merchandise to the end customer. The warranty period is 30 days with exception of the below product categories:
- OUTDOOR: 3 months
- FURNITURE: 6 months
- LIGHTING: 6 months
A&B warrants that merchandise will be in new condition and free of defects under intended and reasonable use, proper installation, and proper cleaning. Warranty applies only to the original purchaser.
Documents and Files
