A&B Home 30" x 29" Bundle of 6 Set of Two Brass Tone Metal and Clear Crystal Table Lamp
A&B Home 30" x 29" Bundle of 6 Set of Two Brass Tone Metal and Clear Crystal Table Lamp
Couldn't load pickup availability
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.

Brass tone metal and clear crystal combine to create the perfect table lamp for the highly sophisticated contemporary home. This bold metal banded table lamp comes with a glass accent and brass touches, all paired with a white A-line drum shade for a complete profile. Effortlessly introduce this lamp into a variety of different contemporary design inspirations for a bold look. Set of two.
Specifications
| Brand | A&B Home |
| Model # | 77450SET-DS |
| Style | Modern |
| Finish | Brass/Clear |
| Material | 80% Iron,10% Marble,10% Fabric |
| Installation Type | Table Lamp |
| Item Width | 30" |
| Item Depth | 15" |
| Item Height | 29" |
| Item Weight | 24.6lbs |
Warranty
6-Months Limited Warranty
A&B Home offers a limited manufacturer warranty. The warranty period begins from the delivery date of merchandise to the end customer. The warranty period is 30 days with exception of the below product categories:
- OUTDOOR: 3 months
- FURNITURE: 6 months
- LIGHTING: 6 months
A&B warrants that merchandise will be in new condition and free of defects under intended and reasonable use, proper installation, and proper cleaning. Warranty applies only to the original purchaser.
Documents and Files
