A&B Home 9" x 20" Brass Cylindrical Accent With Rectangular Black Metal Frame Table Lamp
A&B Home 9" x 20" Brass Cylindrical Accent With Rectangular Black Metal Frame Table Lamp
Couldn't load pickup availability
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.

A geometric touch with a modern flourish, this striking transitional table lamp features a metal accent light and rectangular outer frame with a cylindrical accent. Each element is crafted from hand worked iron and finished to bring out its subtle touches. Add it to tabletops in living rooms, bedrooms, or your foyer to emphasize your taste and style.
Specifications
| Brand | A&B Home |
| Model # | AV45644 |
| Style | Modern |
| Finish | Black/Brass |
| Material | 90% Iron,10% Electric Parts |
| Installation Type | Table Lamp |
| Item Width | 9.1" |
| Item Depth | 9.1" |
| Item Height | 19.7" |
| Item Weight | 3.7lbs |
Warranty
6-Months Limited Warranty
A&B Home offers a limited manufacturer warranty. The warranty period begins from the delivery date of merchandise to the end customer. The warranty period is 30 days with exception of the below product categories:
- OUTDOOR: 3 months
- FURNITURE: 6 months
- LIGHTING: 6 months
A&B warrants that merchandise will be in new condition and free of defects under intended and reasonable use, proper installation, and proper cleaning. Warranty applies only to the original purchaser.
Documents and Files
