A&B Home 5 x 37066
Sale
Sold out
✔ Free Shipping on Orders Over $400
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
A&B Home Bundle of 5 44" x 42" Bronze Chandelier
A&B Home Bundle of 5 44" x 42" Bronze Chandelier
Regular price
$1,028.75
Regular price
Sale price
$1,028.75
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.

Specifications
| Brand | A&B Home |
| Model # | 37066 |
| Style | Industrial |
| Finish | Bronze |
| Material | 90% Metal,10% Lamp Line |
| Installation Type | Ceiling-Mount |
| Item Width | 44" |
| Item Depth | 37.6" |
| Item Height | 42.2" |
| Item Weight | 7.7lbs |
Warranty
6-Months Limited Warranty
A&B Home offers a limited manufacturer warranty. The warranty period begins from the delivery date of merchandise to the end customer. The warranty period is 30 days with exception of the below product categories:
- OUTDOOR: 3 months
- FURNITURE: 6 months
- LIGHTING: 6 months
A&B warrants that merchandise will be in new condition and free of defects under intended and reasonable use, proper installation, and proper cleaning. Warranty applies only to the original purchaser.
Documents and Files
