A&B Home Bundle of 6 18" x 28" Distressed White Chandelier
A&B Home Bundle of 6 18" x 28" Distressed White Chandelier
Couldn't load pickup availability
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.

Illuminate your home with the rugged elegance of this Distressed White Iron 3-Light Chandelier featuring a versatile, timeless design that suits virtually any home. Add this gorgeous chandelier above a large kitchen island, dining room table, or in a lofty foyer and enjoy its vintage charm. Constructed of 100% iron, this charming chandelier will light your home with style for years to come.
Features
-
Timeless style complements a variety of styles
-
Versatile use around the home
- 100% Iron
Specifications
| Brand | A&B Home |
| Model # | 44511-DS |
| Style | Industrial |
| Finish | Distressed White |
| Material | 100% Iron |
| Installation Type | Ceiling-Mount |
| Item Width | 17.9" |
| Item Depth | 17.9" |
| Item Height | 28.3" |
| Item Weight | 7.3lbs |
Warranty
6-Months Limited Warranty
A&B Home offers a limited manufacturer warranty. The warranty period begins from the delivery date of merchandise to the end customer. The warranty period is 30 days with exception of the below product categories:
- OUTDOOR: 3 months
- FURNITURE: 6 months
- LIGHTING: 6 months
A&B warrants that merchandise will be in new condition and free of defects under intended and reasonable use, proper installation, and proper cleaning. Warranty applies only to the original purchaser.
Documents and Files
