A&B Home Bundle of 7 19" x 21" Antique Black and Metal Chandelier
A&B Home Bundle of 7 19" x 21" Antique Black and Metal Chandelier
Couldn't load pickup availability
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.

Combining modern sensibility with a vintage personality, this globe-shaped chandelier is sure to become an instant focal point. The metal construction provides a sturdy base for a versatile black finish that goes with any interior color palette. This chandelier accommodates four candelabra-style bulbs.
Features
- Metal body
- Black finish
- Four-bulb design
Specifications
| Brand | A&B Home |
| Model # | 43963-DS |
| Style | Modern |
| Finish | Black |
| Material | 100% Iron |
| Installation Type | Ceiling-Mount |
| Item Width | 19.1" |
| Item Depth | 17.1" |
| Item Height | 20.5" |
| Item Weight | 5.9lbs |
Warranty
6-Months Limited Warranty
A&B Home offers a limited manufacturer warranty. The warranty period begins from the delivery date of merchandise to the end customer. The warranty period is 30 days with exception of the below product categories:
- OUTDOOR: 3 months
- FURNITURE: 6 months
- LIGHTING: 6 months
A&B warrants that merchandise will be in new condition and free of defects under intended and reasonable use, proper installation, and proper cleaning. Warranty applies only to the original purchaser.
Documents and Files
