A&B Home Carriage 19" x 60" Bundle of 7 Glass and Bronze Metal Lantern Wall Sconce
A&B Home Carriage 19" x 60" Bundle of 7 Glass and Bronze Metal Lantern Wall Sconce
Couldn't load pickup availability
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.

Welcome your guests with this carriage lantern wall sconce hung in your entryway. Made of glass and bronze finished metal, this durable sconce complements traditional decor. Enhance your living space with the Carriage Lantern Wall Sconce. With a metal wire body and glass cylinders, this sconce emits light to brighten your space while lending an unexpected element.
Specifications
| Brand | A&B Home |
| Model # | 40217 |
| Style | Traditional |
| Finish | Bronze/Clear |
| Material | 60% Metal,40% Glass |
| Installation Type | Wall Sconce |
| Item Width | 19" |
| Item Depth | 8.2" |
| Item Height | 59.5" |
| Item Weight | 11lbs |
Warranty
6-Months Limited Warranty
A&B Home offers a limited manufacturer warranty. The warranty period begins from the delivery date of merchandise to the end customer. The warranty period is 30 days with exception of the below product categories:
- OUTDOOR: 3 months
- FURNITURE: 6 months
- LIGHTING: 6 months
A&B warrants that merchandise will be in new condition and free of defects under intended and reasonable use, proper installation, and proper cleaning. Warranty applies only to the original purchaser.
Documents and Files
