All The Rages LD2001-BLK
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
All The Rages LimeLights Black Flossy Flexible Gooseneck Clip Light Desk Lamp
All The Rages LimeLights Black Flossy Flexible Gooseneck Clip Light Desk Lamp
Regular price
$14.99
Regular price
$24.99
Sale price
$14.99
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Style and functionality meet with this fun clip lamp. Comes equipped with durable clip. The flexible chrome gooseneck allows you to point the light exactly where you need it. ON/OFF switch is located on the shade for convenience. Perfect for office, kids room, or college dorm!
Features
- ETL/cETL
- Durable Clip
- Flexible Gooseneck
- Perfect for office, kids room, or college dorm!
- Uses 1 x 40W Type A Medium Base Bulb (not included)
Specifications
| Product Details |
| Style/ Theme | Traditional |
| Finish/ Color | Black |
| Primary Material | Plastic |
| Bulb Included | No |
| Base Type | E26 Medium Base |
| Bulb Type | Incandescent |
| Switch Type | Rotary |
| Shade Shape | Cone |
| Shade Material | Plastic |
| Number of Lights | 1 |
| Maximum Wattage | 40 W |
| Cord Length | 5' |
| Product Dimensions & Weight |
| Full Length (inches) | 5.90" |
| Full Width (inches) | 4.90" |
| Full Height (inches) | 18.50" |
| Product Weight | 1.10 lbs |
