All The Rages LT3024-ZBA
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
All The Rages Limelights Mini Silver Table Lamp With Plastic Zebra Printed Shade
All The Rages Limelights Mini Silver Table Lamp With Plastic Zebra Printed Shade
Regular price
$12.99
Regular price
$19.99
Sale price
$12.99
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
This enormously fun and fashionable mini table lamp features a shiny silver mini base and a plastic printed shade. This lamp will add a wildly fabulous flair to any room. Perfect for bedrooms, kids and teens room, college dorm, nursery, or fun office.
Features
- Shiny silver mini base
- Plastic zebra print shade
- Perfect for bedrooms, kids room, teens, college dorm, nursery, or fun office
- Uses 1 x 25W Type B Candelabra base bulb (no included)
- ETL/cETL
Specifications
| Product Details |
| Style/ Theme | Contemporary |
| Finish/ Color | Silver/ Zebra |
| Primary Material | Metal |
| Bulb Included | No |
| Base Type | E12 Candelabra Base |
| Bulb Type | Incandescent |
| Switch Type | ON/ OFF |
| Shade Shape | Tapered |
| Shade Material | Plastic |
| Number of Lights | 1 |
| Maximum Wattage | 25 W |
| Cord Length | 5' |
| Product Dimensions & Weight |
| Full Length (inches) | 4.92" |
| Full Width (inches) | 4.92" |
| Full Height (inches) | 12.20" |
| Product Weight | 0.55 lbs |
Technical Drawing

