All The Rages LD1015-PNK
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
All The Rages LimeLights Pink Flossy Organizer Lazy Susan Base Desk Lamp With Charging Outlet
All The Rages LimeLights Pink Flossy Organizer Lazy Susan Base Desk Lamp With Charging Outlet
Regular price
$19.99
Regular price
$24.99
Sale price
$19.99
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Style and functionality meet with this fun organizer desk lamp with charging outlet. Comes equipped to hold many of the important essentials needed in a desk organizer as well as the ability to act as an additional outlet. The flexible chrome gooseneck allows you to point the light exactly where you need it. ON/OFF switch is located on the shade for convenience. Organizer includes compartments for storing pens, pencils, paper clips, etc. It also has a spot to plug in your phone, tablet, or other device. Perfect for office, kids room, or college dorm!
Features
- Organizer Desk Lamp with Charging Outlet
- Flexible gooseneck
- Perfect for office, kids room, or college dorm!
- Uses 1 x 40W Type A Medium Base Bulb (not included)
- Power Outlet on base for charging your Cell phone, iPod, iPhone, iPad
Specifications
| Product Details |
| Style/ Theme | Traditional |
| Finish/ Color | Pink |
| Primary Material | Metal |
| Bulb Included | No |
| Base Type | E26 Medium Base |
| Bulb Type | Incandescent |
| Switch Type | On/Off |
| Shade Shape | Cone |
| Shade Material | Metal |
| Number of Lights | 1 |
| Maximum Wattage | 60 W |
| Cord Length | 5' |
| Product Dimensions & Weight |
| Full Length (inches) | 7.48" |
| Full Width (inches) | 6.50" |
| Full Height (inches) | 20.00" |
| Product Weight | 1.92 lbs |
