All The Rages LT3018-BLK
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
All The Rages Simple Designs Black Table Lamp With Fabric Shade & Hanging Acrylic Beads
All The Rages Simple Designs Black Table Lamp With Fabric Shade & Hanging Acrylic Beads
Regular price
$19.99
Regular price
$34.99
Sale price
$19.99
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
This fun and fashionable table lamp, with its painted metal base and fabric shade bejeweled with hanging acrylic beads, will add style and pizzazz to any room. Perfect for living rooms, bedrooms, kids room, college dorms, or offices. This lamp is an easy and quick way to add this popular trend to your existing décor.
Features
- Painted metal base with hanging acrylic beads
- Matching fabric shade
- Perfect for living rooms, bedrooms, kids room, college dorms, or offices
- Uses 1 x 40W Type B Candelabra Base bulb (not included)
- ETL/cETL
Specifications
| Product Details |
| Style/ Theme | Contemporary |
| Finish/ Color | Black |
| Primary Material | Metal |
| Bulb Included | No |
| Base Type | E12 Candelabra Base |
| Bulb Type | Incandescent |
| Switch Type | ON/OFF |
| Shade Shape | Tapered |
| Shade Material | Fabric |
| Number of Lights | 1 |
| Maximum Wattage | 40 W |
| Cord Length | 5' |
| Product Dimensions & Weight |
| Full Length (inches) | 5.31" |
| Full Width (inches) | 5.31" |
| Full Height (inches) | 16.62" |
| Product Weight | 1.10 lbs |
Technical Drawing

