All The Rages LT2061-GRY
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
All The Rages Simple Designs Mini Chrome Table Lamp With Gray Angled Fabric Shade
All The Rages Simple Designs Mini Chrome Table Lamp With Gray Angled Fabric Shade
Regular price
$14.99
Regular price
$19.99
Sale price
$14.99
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
A lovely, inexpensive, and practical table lamp to meet your basic fashion lighting needs. This mini lamp features a chrome base and fabric shade. Perfect for living room, bedroom, office, kids room, or college dorm!
Features
- Chrome base
- Angled Gray fabric shade
- Easily accessible rotary switch on cord
- Uses 1 x 40W equivalent type B candelabra base bulb (not included)
Specifications
| Product Details |
| Style/ Theme | Modern |
| Finish/ Color | Gray |
| Primary Material | Metal |
| Bulb Included | No |
| Base Type | E12 |
| Bulb Type | Type B10 |
| Switch Type | Gear Switch |
| Shade Shape | Angled Cylinder |
| Shade Material | Fabric |
| Number of Lights | 1 |
| Maximum Wattage | 40W Equivalent |
| Cord Length | 58.5" |
| Product Dimensions & Weight |
| Full Length (inches) | 4.72" |
| Full Width (inches) | 4.72" |
| Full Height (inches) | 12.40" |
| Product Weight | 0.66 lbs |
Technical Drawing

