All The Rages LT1088-GOW
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
All The Rages Simple Designs Petite White Stick Lamp With USB Charging Port & Gray Fabric Shade
All The Rages Simple Designs Petite White Stick Lamp With USB Charging Port & Gray Fabric Shade
Regular price
$24.99
Regular price
$34.99
Sale price
$24.99
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Simple yet fun, this fashionable table lamp features a white base and a fabric shade. It comes equipped with a USB seated in the base for use to charge mobile phones, handheld games, tablets, and other small electronics. This lamp will add a fabulous flair to any room. Perfect for bedrooms, kids and teens, college dorms, nurseries, or fun offices!
Features
- White base with USB charging port on base
- Rectangular fabric shade
- Perfect for bedrooms, kids room, college dorm, nursery, or fun office
- Uses 1 x 40W equivalent type A medium base bulb (not included)
- Features a USB Port on base for charging your phone or other devices
Specifications
| Product Details |
| Style/ Theme | Modern |
| Finish/ Color | Gray Shade/ White Base |
| Primary Material | Metal |
| Bulb Included | No |
| Base Type | E26 Medium Base |
| Bulb Type | Type A19 |
| Switch Type | Pull Chain |
| Shade Shape | Rectangle |
| Shade Material | Fabric |
| Number of Lights | 1 |
| Maximum Wattage | 40W Equivalent |
| Cord Length | 5' |
| Product Dimensions & Weight |
| Full Length (inches) | 5" |
| Full Width (inches) | 5" |
| Full Height (inches) | 14.25" |
| Product Weight | 1.92 lbs |
Technical Drawing

