All The Rages LT3216-RGD
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
All The Rages Simple Designs Rose Gold Executive Bankers Desk Lamp With White Shade
All The Rages Simple Designs Rose Gold Executive Bankers Desk Lamp With White Shade
Regular price
$49.99
Regular price
$69.99
Sale price
$49.99
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Add a touch of class to your workspace or home with this simply designed banker's lamp. Just the right design to boost your décor with a sophisticated and professional feel, this desk lamp will be the perfect item for your lighting needs.
Features
- Antique Nickel Finish
- White Glass Rollover Shade
- Pull chain ON/OFF Switch
- Uses 1 x 60W E26 Medium Base Bulb (not included)
- ETL/cETL
Specifications
| Product Details |
| Style/ Theme | Traditional |
| Finish/ Color | Rose Gold/ White |
| Primary Material | Metal |
| Bulb Included | No |
| Base Type | E26 Medium Base |
| Bulb Type | Incandescent |
| Switch Type | Pull Chain |
| Shade Shape | Rectangle |
| Shade Material | Glass |
| Number of Lights | 1 |
| Maximum Wattage | 60 W |
| Cord Length | 5' |
| Product Dimensions & Weight |
| Full Length (inches) | 10.00" |
| Full Width (inches) | 8.66" |
| Full Height (inches) | 14.75" |
| Product Weight | 3.04 lbs |
Technical Drawing

