All The Rages LD1003-WHT
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
All The Rages Simple Designs White Basic Metal Desk Lamp With Flexible Hose Neck
All The Rages Simple Designs White Basic Metal Desk Lamp With Flexible Hose Neck
Regular price
$14.99
Regular price
$19.99
Sale price
$14.99
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
A nice, low-cost, and functional desk lamp to meet your basic lighting needs. This desk lamp features a painted metal base and shade, flexible hose neck, and ON/OFF switch located on the base for your convenience. Perfect for office, kids room, or college dorm!
Features
- Painted metal shade and base
- Flexible hose neck
- ON/OFF button switch located on base for convenience
- Perfect for office, kids room, or college dorm
- Uses 1 x 60W Type A Medium Base Bulb (not included)
- ETL/cETL
Specifications
| Product Details |
| Style/ Theme | Traditional |
| Finish/ Color | White |
| Primary Material | Metal |
| Bulb Included | No |
| Base Type | E26 Medium Base |
| Bulb Type | Incandescent |
| Switch Type | On/Off |
| Shade Shape | Cone |
| Shade Material | Metal |
| Number of Lights | 1 |
| Maximum Wattage | 60 W |
| Cord Length | 5' |
| Product Dimensions & Weight |
| Full Length (inches) | 6.10" |
| Full Width (inches) | 4.90" |
| Full Height (inches) | 13.85" |
| Product Weight | 1.65 lbs |
