HomeRoots 380138
Sale
Sold out
✔ Free Shipping on Orders Over $400
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
HomeRoots 30" Solid Wood Standard Table Lamp in Off-White Finish
HomeRoots 30" Solid Wood Standard Table Lamp in Off-White Finish
Regular price
$182.00
Regular price
$122.49
Sale price
$182.00
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Bring of level of elegance and freshness to your space with this high quality 30" off-white solid wood standard table lamp. A gorgeous off-white solid woodbase brings just the right amount of pizzazz to this fabulous lamp. This standard table lamp is designed to provide general lighting to the area. Use this lamp anywhere and elevate the look of the whole space. The perfect lamp to create just the right natural and soothing light in your space. 29.5" H x 14" W x 14" D
Features
- No assembly required.
- High quality and good looking novelty table lamp.
- Lamp features a rotary socket switch for ease and convenience.
Specification
| Item Height | 29.5" |
| Item Width | 14" |
| Item Depth | 14" |
| Item Weight | 7 lbs. |
| Bulbs Required | Yes |
| Bulb Type Required | E-26 |
| Table Lamp Type | Standard |
| Switch Included | Yes |
| Switch Type | Rotary Socket |
| Color | Natural |
| Style | Traditional |
| Assembly Required | None |
| Shipping Box Height | 24" |
| Shipping Box Width | 20" |
| Shipping Box Depth | 28" |
| Shipping Box Weight | 9 lbs. |
| Number of Boxes | 1 |
