House of Troy AC7-71
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
House of Troy AC7 Advent Cabinet Curio Light 7" Antique Brass Task Lamps
House of Troy AC7 Advent Cabinet Curio Light 7" Antique Brass Task Lamps
Regular price
$54.00
Regular price
Sale price
$54.00
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Advent 7" Antique Brass Cabinet Light
Features
- Cord exits back of light, snap on plug and 25T-10 bulb included.
Specifications
| Brand | Renist |
| Theme/Collection | Advent |
| Category/Application | Task Lamps |
| Unit Increments | 1 |
| Order Minimum | 1 |
| Order Unit of Measure | Each |
| Height | 2.25" |
| Width | 7" |
| Depth | 2.25" |
| Switch | Switch on shade |
| Shade Size | 7" |
| Shade Material | Metal |
| Base Material | Metal |
| Cartons per Unit | 1 |
| Carton 1 Weight | 2 |
| Carton 1 Length | 11 |
| Carton 1 Width | 11 |
| Carton 1 Height | 7 |
| Voltage | 120 |
| Number of Bulbs and Accessoriess | 1 |
| Bulbs and Accessories | 25W-T10 medium base |
| Type of Bulbs and Accessoriess | Incandescent |
| Bulbs and Accessories Included | Y |
| Safety Rating | ETL Listed |
| Shipped Via | FedEx |
| Finish | Antique Brass |
| CA Title 20 Compliant | Title 20 Compliant |