House of Troy B209-SN/BLK
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
House of Troy B209 Bryson table 6" Black/Satin Nickel Table Lamps
House of Troy B209 Bryson table 6" Black/Satin Nickel Table Lamps
Regular price
$130.00
Regular price
Sale price
$130.00
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Bryson Mini 4" ring satin nickel with black rings accent lamp
FASHIONABLE – Fascinates everyone with the most elegant colors of the Ottoman period.
SOFT AND STRONG – Premium quality bamboo is the key to achieve both a soft and long-lasting bathroom experience.
GREAT PRICE - Reaching the quality of the Ottoman sultans is now very affordable.
Features
- satin brass and black powdercoat ring mini lamp
Specifications
| Brand | Renist |
| Theme/Collection | Bryson |
| Category/Application | Table Lamps |
| Unit Increments | 1 |
| Order Minimum | 1 |
| Order Unit of Measure | Each |
| Height | 12.5" |
| Width | 6" |
| Depth | 6" |
| Base/Backplate | 5" |
| Switch | In-line switch on cord 6" from base |
| Shade Model # | 40215W |
| Shade Size | 4 X 6 X 6 |
| Shade Material | White linen hardback shade |
| Base Material | Metal |
| Cartons per Unit | 1 |
| Carton 1 Weight | 6 |
| Carton 1 Length | 10 |
| Carton 1 Width | 10 |
| Carton 1 Height | 17 |
| Voltage | 120 |
| Number of Bulbs and Accessoriess | 1 |
| Bulbs and Accessories | 40WB10 |
| Type of Bulbs and Accessoriess | LED |
| Bulbs and Accessories Included | N |
| Shipped Via | FedEx |
| Finish | Black/Satin Nickel |
| CA Title 20 Compliant | Title 20 Compliant |