House of Troy CBLED12-61
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
House of Troy CBLED12 Concert Battery Picture Lights Operated LED Piano Lamp 12.5" Polished Brass Piano and Desk Lamps
House of Troy CBLED12 Concert Battery Picture Lights Operated LED Piano Lamp 12.5" Polished Brass Piano and Desk Lamps
Regular price
$216.00
Regular price
Sale price
$216.00
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Concert Light Battery Picture Lights Operated LED in Polished Brass
Features
- Requires 4 "C" cell batteries, not included. 36-48 hours battery life. Clamp opens to max width of 1".
Specifications
| Brand | Renist |
| Theme/Collection | Grand Piano |
| Category/Application | Piano and Desk Lamps |
| Unit Increments | 1 |
| Order Minimum | 1 |
| Order Unit of Measure | Each |
| Height | 6.5" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 5" |
| Switch | Switch on base |
| Shade Size | 12.5" |
| Shade Material | Metal |
| Base Material | Metal |
| Cartons per Unit | 1 |
| Carton 1 Weight | 3 |
| Carton 1 Length | 13" |
| Carton 1 Width | 6" |
| Carton 1 Height | 17" |
| Voltage | 6 |
| Number of Bulbs and Accessoriess | 1 |
| Bulbs and Accessories | LED-3.2W, 3000K, 75CRI, 88 Lumens |
| Type of Bulbs and Accessoriess | LED |
| Bulbs and Accessories Included | Y |
| Safety Rating | N/A |
| Shipped Via | FedEx |
| Finish | Polished Brass |
| CA Title 20 Compliant | Title 20 Compliant |