Pasargad Home PGS-09
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
Pasargad Home Bistro 13" Chrome Metal & Glass Pendant Light
Pasargad Home Bistro 13" Chrome Metal & Glass Pendant Light
Regular price
$280.00
Regular price
$840.00
Sale price
$280.00
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Our breathtaking Bliss Collection is a modern lighting collection comprised of beautiful pendant lighting and chandeliers. Bring a touch of contemporary chic to your home with one of these dazzling pieces.
What's Included
- Metal & Glass Pendant Light
Features
- Bulb E26(Can Be Replaced)
- Num of Bulbs 1
- Bulb Hours: 25000
- Dimmable
Specifications
| Dimensions (W x L x H) | 13" x 47" x 22.5" |
| Weight | 7 lbs |
| Material | Metal & Glass |
| Color | Chrome & Clear |
| Bulb | E26 |
| Bulb Replaceable | Yes |
| Number of Bulbs | 1 |
| Bulb Hours | 25,000 hours |
| Dimmable | Yes |
| Color Temperature | Warm White |
| Brightness | 2700K-3000K |
| Consumption | 5W |
| Voltage | 120V |
| Shipping Dimensions | 16" x 16" x 13" |
| Shipping Weight | 8 lbs |
Dimensions

