Stone County Ironworks 904-261 - Amber Drip Cover - Satin Black Iron Finish - Copper Accent SPF
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
Stone County Ironworks Forest Hill 15" Double Satin Black Iron Wall Sconce With Copper Iron Accent and Amber Drip Cover
Stone County Ironworks Forest Hill 15" Double Satin Black Iron Wall Sconce With Copper Iron Accent and Amber Drip Cover
Regular price
$752.64
Regular price
Sale price
$752.64
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Shown with amber drip candles, this double light wall sconce is wonderfully designed using old world blacksmithing tools and techniques. The trademark diamond is just one of the traditional Forest Hill elements, along with subtle texture and clean lines, and is wonderful for highlighting and special finishes.
Drip candle options are white or ivory. 60 watts max.
Features
- Masterfully Crafted by Artisan Blacksmiths
- Made in USA
- Available with Amber or Ivory drip covers
- Available in different iron finishes and optional iron accent
- Supports 60 watts max per bulb
Specifications
| Brand | Stone County Ironworks |
| Item Number | 904-261 |
| Model | Forest Hill |
| Product Type | Wall Sconce |
| Candle | Amber Drip Cover |
| Iron Finish | Satin Black |
| Iron Accent | Copper Accent SPF |
| Width | 15" |
| Depth | 6" |
| Height | 19" |
