Stone County Ironworks 904-260 - Hand Rubbed Ivory SPF Iron Finish - Gold Accent SPF - Amber Drip Cover - No Shade
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
Stone County Ironworks Forest Hill 6" Single Hand Rubbed Ivory Iron Wall Sconce With Gold Iron Accent and Amber Drip Cover
Stone County Ironworks Forest Hill 6" Single Hand Rubbed Ivory Iron Wall Sconce With Gold Iron Accent and Amber Drip Cover
Regular price
$910.22
Regular price
Sale price
$910.22
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Our Forest Hill sconce is wonderfully designed using old world blacksmithing tools and techniques. The trademark diamond is just one of the traditional Forest Hill elements, along with subtle texture and clean lines, and is wonderful for highlighting and special finishes.
Faux lighted drip candles are available in white or ivory. This fixture will hold a 60 watts max bulb.
Features
- Masterfully Crafted by Artisan Blacksmiths
- Made in USA
- Available with Amber or Ivory drip covers and with or without Sconce shade
- Available in different iron finishes and optional iron accent
- Supports 60 watts max bulb
Specifications
| Brand | Stone County Ironworks |
| Item Number | 904-260 |
| Model | Forest Hill |
| Product Type | Wall Sconce |
| Candle | Amber Drip Cover |
| Shade | No Shade |
| Iron Finish | Hand Rubbed Ivory SPF |
| Iron Accent | Gold Accent SPF |
| Width | 6" |
| Depth | 6" |
| Height | 19" |
