Stone County Ironworks 980-084 - Pendant Only-No Shade - Satin Black Iron Finish - No Accent
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
Stone County Ironworks Leaf 19" Satin Black Iron Light Pendant
Stone County Ironworks Leaf 19" Satin Black Iron Light Pendant
Regular price
$500.64
Regular price
Sale price
$500.64
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
This metal leaf pendant light is one of our most elegant wrought iron lighting fixtures. Our wrought iron pendant lamp carries just a hint of nature with contemporary charm, the gentle branches holding the shade of your choice. These rustic pendant light fixtures are perfect for any need, from counter top lighting to a whimsical bedroom choice.
Shown in the image is with our linen barrel shade and natural black finish.
Features
- Masterfully Crafted by Artisan Blacksmiths
- Made in USA
- Available with or without shade
- Available in different iron finishes and optional iron accent
Specifications
| Brand | Stone County Ironworks |
| Item Number | 980-084 |
| Model | Leaf |
| Product Type | Pendant Light (No Shade) |
| Shade | No Shade |
| Iron Finish | Satin Black |
| Iron Accent | No Accent |
| Pendant Width | 19" |
| Pendant Depth | 19" |
| Pendant Height | 11" |
| Shade Width | 18" |
| Shade Depth | 18" |
| Shade Height | 11" |
