Stone County Ironworks 980-084 - 907-063 Linen 18x18x11 Shade - Satin Black Iron Finish - Gold Accent SPF
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
Stone County Ironworks Leaf 19" Satin Black Iron Pendant Light With Gold Iron Accent and Linen Shade
Stone County Ironworks Leaf 19" Satin Black Iron Pendant Light With Gold Iron Accent and Linen Shade
Regular price
$759.70
Regular price
Sale price
$759.70
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
This metal leaf pendant light is one of our most elegant wrought iron lighting fixtures. Our wrought iron pendant lamp carries just a hint of nature with contemporary charm, the gentle branches holding the shade of your choice. These rustic pendant light fixtures are perfect for any need, from counter top lighting to a whimsical bedroom choice.
Shown in the image is with our linen barrel shade and natural black finish.
Features
- Masterfully Crafted by Artisan Blacksmiths
- Made in USA
- Available with or without shade
- Available in different iron finishes and optional iron accent
Specifications
| Brand | Stone County Ironworks |
| Item Number | 980-084 |
| Model | Leaf |
| Product Type | Pendant Light |
| Shade | Linen (907-063) |
| Iron Finish | Satin Black |
| Iron Accent | Gold Accent SPF |
| Pendant Width | 19" |
| Pendant Depth | 19" |
| Pendant Height | 11" |
| Shade Width | 18" |
| Shade Depth | 18" |
| Shade Height | 11" |
