Stone County Ironworks 946-005 - Hand Rubbed Pewter SPF Iron Finish - Gold Accent SPF - Amber Drip Cover - Ivory Glow Shade
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
Stone County Ironworks Pine 10" Hand Rubbed Pewter Iron Wall Sconce With Gold Iron Accent, Amber Drip Cover and Ivory Glow Shade
Stone County Ironworks Pine 10" Hand Rubbed Pewter Iron Wall Sconce With Gold Iron Accent, Amber Drip Cover and Ivory Glow Shade
Regular price
$756.42
Regular price
Sale price
$756.42
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Stone County Ironwork's Pine collection is an exercise in great design and fine craftsmanship.
Shown image with a hand rubbed bronze finish and optional amber glow shade, this sconce features hand forged pine cones and needles, showcased best with gold or copper accents.
Faux lighted drip candles are available in Amber or Ivory. These wrought iron candle wall sconces will hold a 60 watts max bulb.
Features
- Masterfully Crafted by Artisan Blacksmiths
- Made in USA
- Available with Amber or Ivory drip covers and with or without Sconce shade
- Available in different iron finishes and optional iron accent
- Supports 60 watts max bulb
Specifications
| Brand | Stone County Ironworks |
| Item Number | 946-005 |
| Model | Pine |
| Product Type | Wall Sconce |
| Candle | Amber Drip Cover |
| Shade | Ivory Glow |
| Iron Finish | Hand Rubbed Pewter SPF |
| Iron Accent | Gold Accent SPF |
| Width | 10" |
| Depth | 5" |
| Height | 12" |
| Base Plate | 5" |
