Stone County Ironworks 904-704 - Chalk White Iron Finish - No Accent
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
Stone County Ironworks Williamsburg 15" Chalk White Iron Wall Sconce
Stone County Ironworks Williamsburg 15" Chalk White Iron Wall Sconce
Regular price
$1,212.96
Regular price
Sale price
$1,212.96
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
This is a beautiful Williamsburg wall sconce with a lot of carefully crafted detail. The double candle sconce features both traditional and old world design elements but also works well in more rustic environments. Its intricate design makes it a terrific candidate for special finishing and accents.
The drip candle options are white or ivory. 60 watts max.
Features
- Masterfully Crafted by Artisan Blacksmiths
- Made in USA
- Available in different iron finishes and optional iron accent
- Supports 60 watts max per bulb
Specifications
| Brand | Stone County Ironworks |
| Item Number | 904-704 |
| Model | Williamsburg |
| Product Type | Wall Sconce |
| Iron Finish | Chalk White |
| Iron Accent | No Accent |
| Width | 15" |
| Depth | 8" |
| Height | 14" |
