Z-Lite 539PHBS-ORB
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
Z-Lite Bayland 11" W x 19" H 3-Light Oil Rubbed Bronze Outdoor Post Mount Fixture With Clear Seedy Shade
Z-Lite Bayland 11" W x 19" H 3-Light Oil Rubbed Bronze Outdoor Post Mount Fixture With Clear Seedy Shade
Regular price
$542.00
Regular price
Sale price
$542.00
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
The Bayland family features clear seedy glass set against its oil rubbed bronze colored frame. The multi-stepped top crowns this elegant fixture. The fixtures are constructed of high-quality cast aluminum.
Features
- Candelabra Bulb Base
- Aluminum Frame Material
- Oil Rubbed Bronze Frame Finish
- Glass Shade Material
- Clear Seedy Shade Finish
- 3-Light Outdoor Post Mount Light
- Early American, Colonial Style
- No bulb included
Specifications
| Collection | Bayland |
| Bulbs | 3 x 60W - Candelabra |
| Length/Extension | 11.0" |
| Width | 11.0" |
| Height | 19.0" |
| Weight | 9.25 lbs |
| Dimmable | Yes |
| Energy Saver | No |
| UL Classification | CUL/cETLu |
| UL Application | Wet |
| Room | Outdoor Living; Deck; Patio |
Warranty

Z-Lite warrants all its products to be free from malfunction, subject to certain conditions and exclusions, for the following time periods from the date the product was purchased.
Documents & Files
