Z-Lite 5017PHBR-5010P-BK
Sale
Sold out
✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
View full details
Z-Lite Tiberius 12" W x 120" H 4-Light Candelabra Base Black Aluminum Clear Seedy Glass Shade Outdoor Post Mounted Fixture
Z-Lite Tiberius 12" W x 120" H 4-Light Candelabra Base Black Aluminum Clear Seedy Glass Shade Outdoor Post Mounted Fixture
Regular price
$1,030.00
Regular price
Sale price
$1,030.00
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
Estimated Delivery Date: Between December 25th and December 31st to all states excl. Alaska & Hawaii if ordered in the next 24 hours 00 minutes 00 seconds.
✔ Free Shipping on Orders Over $400✔ Same-Day Order Processing
Got a question?
• Text or call 800-827-0612
• Email support@lampsdepot.com
• Start a live chat
Our team is available to serve you 8:00 AM - 11:59 PM ET, 7 days a week.
Create curb appeal on a walkway or garden path with this transitional four-light outdoor post light. Perfect for ambiance, it features a durable coastal black finish with a lantern on top that's complete with a flared cap and clear seedy glass panels that create stylish dimensionality around your home.
Features
- Candelabra bulb base
- Aluminum frame material
- Black frame finish
- Glass shade material
- Clear seedy shade finish
- 4-Light outdoor post mounted fixture
- Transitional, classical, restoration, industrial, coastal style
- No bulb included
Specifications
| Collection | Tiberius |
| Coastal grade fixtures | Yes |
| Weight | 29.0 lbs |
| Length/Extension | 12.0" |
| Width | 12.0" |
| Height | 120.0" |
| Bulbs | 4 x 60W - Candelabra |
| Dimmable | Yes |
| Certification | ETL |
| Application | Wet |
Warranty

Z-Lite warrants all its products to be free from malfunction, subject to certain conditions and exclusions, for the following time periods from the date the product was purchased.
